Lakier UV, gdzie się udać ?

Lakier UV, gdzie się udać ?

Cześć. Orientujecie się może, czy lakier UV można samodzielnie nałożyć na jakiekolwiek dokumenty?

Fanatyk

Posty: 9

 
Jeżeli Twój grafik jeszcze nigdy nie robił nic pod letterpress, to lepiej zlecić to obowiązek innej osobie. Szkoda jego i Twojego czasu. Ne ma co ukrywać, że te projekty dużo różnią się do normalnej grafiki.

Kitas

Posty: 14

 
Rozmawiałem ostatnio ze swoim szefem i zaproponowałem mu, aby wydawane przez nas certyfikaty robić poprzez letterpress. Na początku sceptycznie podchodził do tego tematu, ale się przekonał. Później jednak nie mógł się na ni napatrzeć...podobały się :)

zimek123456

Posty: 13

 
Ja swoją przygodę z letterpress zaczynałem od lektury strony http://letterpress.firmynablogu.com.pl. Odnalazłem tam wiele poradników, a zarówno interesujących wskazówek, które mogłem później wcielić w swoją pracę. Mimo doświadczenia, nadal poszerzam swoją wiedzę w tym kierunku.

Alaneq

Posty: 18

 
Przecież wizytówki kaszerowane nie są klejone ręcznie. Wszystko odbywa się przy użyciu specjalnych maszyn, więc nie ma żadnych powodów, żeby niepokoić się o ewentualne rozklejenie. Są one tak samo wytrzymałe jak wizytówki jednowarstwowe.

himmmu78

Posty: 20

 
Dla mnie wizytówki kaszerowane zawsze kojarzyły się z wyższą sferą. Pierwszą tego typu wizytówkę dostałem w stolicy, gdy byłem w cenionym biurze nieruchomości. Aktualnie korzystają z nich najróżniejsze firmy i nie jest to żadnym nietaktem, wręcz przeciwnie, budzi pozytywne wrażenia wśród klientów.

Tatusiek4

Posty: 15

 
O zaletach, które posiada lakier UV, dowiedziałem się podczas ubiegłorocznych targów. Wystawialiśmy się z firmą na powietrzu i pomimo deszczowej pogody nasze lakierowane materiały nie uległy zamoczeniu.

nbd

Posty: 13

 
Nieprawdą jest, że lakier UV używa się tylko i wyłącznie do zabezpieczenia gotowego druku. Ja stosuję go, żeby uzyskać lepszy efekt wydruku. Jego użycie zakładam już podczas przygotowywania grafiki.

innaret

Posty: 11

 
Projekt do druku letterpress znacznie różni się od tradycyjnych projektów grafiki 2D. Najlepiej będzie, jak skontaktujesz się z wykonawcą druku, a on prześle tobie albo przykładowy wzór, albo wskazówki, jak dobrze przygotować sobie grafikę do druku.

Himu87

Posty: 18